Rektör Prof. Dr. Tuncel Baba Ocağında…

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel bazı programlara katılmak ve bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek üzere Osmaniye ve baba ocağı Kadirli’deydi. Mezun olduğu Kadirli Atatürk Anadolu Lisesi’ni Rektör olarak ziyaret eden Prof. Dr. Tuncel, 3 yıl okuduğu sınıfını gezdi. Kadirli’de onuruna düzenlenen yemekte Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz tarafından Prof. Dr. Tuncel’e ortaokul diplomasının aslı hediye edildi.

Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel ilk olarak Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Görüş alışverişinde bulunulan ziyarette Dr. Yılmaz, Prof. Dr. Tuncel’e Karatepe kilimi ve plaket takdim etti. Prof. Tuncel’in ikinci durağı ise Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) oldu. OKÜ Rektörü Prof. Dr. Prof. Dr. Turgay Uzun’la bir araya gelen Prof. Dr. Tuncel, kampüsü de gezdi. Karşılıklı fikir alışverişlerinin yapıldığı ziyarette iki üniversite arasında yapılabilecek iş birlikteliklerine yönelik istişarelerde bulunuldu. Rektör Prof. Tuncel, Kadirli Kaymakamı Ahmet Arık’a da iade-i ziyarette bulundu.

Mezun Olduğu Liseyi Rektör Olarak Ziyaret Etti

Osmaniye ziyareti sırasında Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, Osmaniye’de mezun olduğu Kadirli Atatürk Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Burada okulun anı defterine duygularını yazan Prof. Dr. Tuncel, daha sonra okuduğu sınıfı gezdi. Ziyaret anısına Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz tarafından Prof. Dr. Tuncel’e ortaokul diplomasının aslı hediye edildi.

Aynı gün akşam ise Prof. Dr. Tuncel onuruna yemek düzenlendi. Yemeğe, Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz,  Kadirli Kaymakamı Ahmet Arık,  Sumbas Kaymakamı İdil Özdemir, Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan ve bir grup davetli katıldı

Prof. Dr. Tuncel Kadirli Garnizon Şehitliği’nde Dua Etti

Rektör Prof. Dr. Tuncel ziyaret programının ikinci gününde baba ocağı Kadirli’deydi. İlk olarak Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan’a iade-i ziyarette bulundu. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyarette Rektör Prof. Dr. Tuncel şeref defterini imzalayarak Başkan Dr. Tarhan ile birlikte Kadirli’nin simgelerinden olan Sülemiş Tepesi’ne gitti.

Prof. Dr. Tuncel aynı gün programı çerçevesinde Kadirli Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti. İade-i ziyarette Başhekim Dr. Şamil Gerek tarafından Prof. Dr. Tuncel’e, Süleyman El-Cezuri tarafından yazılan ve kendi özel koleksiyonunda bulunan 1839 taş baskı kitap ‘Delailü’l-Hayrat’ hediye edildi. Rektör Prof. Dr. Tuncel’e buradaki ziyarette Kadirli Kaymakamı Ahmet Arık, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa As eşlik etti. Prof. Dr. Tuncel protokol üyeleriyle birlikte Kadirli Garnizon Şehitliğini de giderek dua etti.

Prof. Dr. Meryem Tuncel, Kadirli’de restore çalışmaları süren Ala Camii, Ala Camii Antik Evi, Kadirli Kent Müzesi ve bir antikacıyı ziyaret etti. Prof. Dr. Tuncel, Dere Mahallesi’ndeki taban mozaiklerini gezip yetkililerden bilgi almasının ardından Kadirli’den ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir