EV HAYVANLARI SERTİFİKALI EĞİTİM PROGRAMI

Sarıçam Belediyesi tarafından ev ve süs hayvanı satışı yapan iş yeri sahiplerine yönelik sertifikalı eğitim programı gerçekleştirilecek. Programa katılmak isteyenlerin iki adet fotoğraf, kimlik fotokopisi ve öğrenim belgeleri ile birlikte Turkuaz Masa birimine kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Sarıçam Belediyesi, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği ile ev ve süs hayvanı satışı yapan ve yapacak olan işletme sahiplerinin ruhsat alabilmeleri için getirilen düzenleme kapsamında sertifika eğitim programı düzenleyecek.

Sarıçam Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından ev ve süs hayvanı satışı yapanlara yönelik düzenlenecek sertifika eğitim programı, 16-17 Şubat 2022 tarihleri arasında Sarıçam Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Programa katılmak isteyenlerin gerekli evrakları ile birlikte Sarıçam Belediyesi Turkuaz Masa birimine kayıt yaptırmaları gerektiğini belirten Başkan Bilal Uludağ, iki gün sürecek olan programda ev ve süs hayvanları satış, barınma ve eğitim yerlerinin kuruluş, açılış, ruhsat, çalışma ve denetleme yönetmeliği, hayvan ekolojisi, hayvan davranışı, hayvan bakım ve beslenmesi konularında bilgiler verileceğini belirtti.

“YASA GEREĞİ SERTİFİKALI OLMALARI GEREKİYOR”

Süs hayvanları satışı yapan ve yapacak olanlar, evcil hayvan ticaretinde pet shop sahipleri ve sektöre girmek isteyen girişimciler için gerçekleştirilecek olan programın çok önemli olduğuna kaydeden Başkan Uludağ sözlerine şöyle devam etti “ Ev ve süs hayvanı satış yeri açmak isteyenlerin (Pet Shop) yasa gereği sertifikalı olmaları gerekiyor. Sarıçam Belediyesi olarak bu alanda bir boşluğu doldurmak adına, ev ve süs hayvanı satışı yapan iş yeri sahiplerine yönelik sertifikalı eğitim programı düzenliyoruz. 16-17 Şubat 2022 tarihleri arasında iki gün sürecek programa katılmak isteyen hemşehrilerimiz kayıtlarını gerekli evrakları ile birlikte Turkuaz Masa birimimizden yaptırabilecekler. Program sonunda katılımcılarımız sertifikalarını almayı hak kazanacaklar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir