ATOSEV’in eğitim ışığı aydınlatıyor

Adana Ticaret Odası Sosyal Hizmetler ve Eğitim Vakfı (ATOSEV), ekonomik yetersizlikler içindeki üniversite öğrencilerine verdiği bursla, Adana’dan Türkiye’yi aydınlatan eğitim ışığı haline geldi.
21 Ocak 2019 Pazartesi 14:18

ATOSEV Başkanı Serdar Hatipoğlu, 1965 yılında 5 öğrenciyle yola çıkan vakfın, 20 bini aşkın üniversite öğrencisine burs verdiğini, her yıl katlayarak artırdığı bursiyer öğrenci sayısıyla Türk eğitim dünyasına katkı sunan devasa kuruma dönüştüğünü söyledi. 

Adana Ticaret Odası (ATO) Meclis üyelerinin doğal genel kurul delegesi oldukları ATOSEV’in genel kurulu ATO Meclis Başkanı İsmail Acı başkanlığında yapıldı. Vakfın 2018 yılı bilanço, gelir-gider tabloları ve denetim raporlarının oybirliğiyle kabul edildiği genel kurulda söz alan delegeler, son yıllarda gerçekleştirilen çalışmalar ve bursiyer sayısındaki artışların vakfın güvenilir eller tarafından yönetildiğini net göstergesi olduğunu dile getirdiler, ATOSEV yönetimlerine teşekkür ettiler. Genel kurulda konuşan ATOSEV Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Hatipoğlu da, 2018’in Temmuz ayında görevi kendilerine devreden Necati Fidan başkanlığındaki yönetim ve denetim kurulu üyelerine başarılı hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Hatipoğlu, yeni yönetim olarak göreve başladıkları ilk günden itibaren ATOSEV’i daha ileri noktalara taşıyabilme, üye memnuniyetini artırabilme çabası ve kararlılığında olduklarını vurguladı. ATOSEV’in öncelikli hedefinin, Adana’nın, Çukurova’nın ve Türkiye’nin sorunlarına çözüm üretecek kapasitedeki gençlerin en iyi eğitimi almalarına katkıda bulunmak olduğuna dikkat çeken Başkan Serdar Hatipoğlu, şöyle dedi: 

“Bilgi ve eğitime destek vererek, çağdaş, donanımlı, üretken, ülkemizin yüz akı insanların yetişmesine katkıda bulunmak, bu ülkede yaşayan herkesin üzerine düşen en önemli görevdir. Bu anlamda ATOSEV olarak Adana’nın yetiştirdiği her bireyi, ülkemiz ekonomisinin daha iyi noktalara ulaşmasında önemli bir unsur olarak değerlendiriyoruz. 1965 yılından bu yana ATOSEV’den burs alarak öğrenimlerini tamamlayabilme imkanı elde eden birçok öğrencinin, bugün karşımıza bilim adamı, doktor, mühendis, avukat ve işadamı olarak çıkmaları yaptığımız işin doğruluğunu ortaya koymaktadır. 54 yıldır 20 binin üzerinde öğrenciye burs sağlayan ATOSEV, genç beyinlerin yetişmelerine ve topluma hizmet edebilmelerine katkıda bulunmayı sürdürecektir. ATOSEV olarak, önümüzdeki dönemde Adana Ticaret Odası’nın tüm  üyeleri ve halkımızın desteğini de arkamıza alarak hayata geçireceğimiz projelerle burslu öğrenci sayımızı artırmayı hedefliyoruz. Bu anlamda ülkemizdeki tüm hayırseverleri maddi ve manevi imkanlarıyla vakfımıza destek olmaya davet ederken, kendilerine bu yöndeki desteklerinin en doğru adrese ulaştırılacağı konusunda da teminat veriyoruz.”

ATOSEV’in kuruluşundan bu yana burs verdiği öğrenciler içerisinde şehit ve gazi çocukları ile maddi durumu yetersiz tıp, hukuk ve mühendislik öğrencilerinin yer aldığını da belirten Serdar Hatipoğlu, “Adana Ticaret Odamızın ATOSEV’e yaptığı maddi ve manevi katkılar her türlü takdirin üzerindedir. Şunu altını çizerek ve gururla belirtmek isterim ki, odamızın vakfımıza bu katkıları hiçbir zaman karşılıksız kalmamakta, her yıl Adana ve ülkemiz ekonomisine iyi yetişmiş insan gücü olarak hizmet verecek yüzlerce gencimizin katılımını sağlamaktadır” diye konuştu. 

 

Haberin etiketleri:

ATOSEV,


Haber okunma sayısı: 388

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

tek-kampuste-kimya-senligi

Tek Kampüs'te Kimya şenliği

01 Mart 2019 Cuma 09:46
doga-kolejinde-talent-show-zamani

Doğa Koleji’nde Talent Show zamanı

08 Şubat 2019 Cuma 16:09
cu-abdi-sutcu-myoda-tatbikat

ÇÜ Abdi Sütcü MYO’da Tatbikat

21 Ocak 2019 Pazartesi 14:22

HABER TURU

ADOST’tan hem temizlik hem doğa kampı

Adana Doğa Sporları Topluluğu (ADOST) 21 Eylül Dünya Temizlik Günü nedeniyle Pozantı’da Belemedik

Doğrudan Satışın yeni gözdesi: LEA

2006 yılından itibaren verdiği hizmet ile 75 ülkeye ürün ihraç ederek Türkiye ekonomisine katkıda bulunan Giz

TOPLAM CİRO YÜZDE 12,3 ARTTI

TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2019 yılı Haziran ayı Ciro Endeksleri

PERAKENDE SATIŞ ENDEKSLERİ AÇIKLANDI

TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2019 yılı Haziran ayı Perakende Satış

Suyu doğru tüketiyor muyuz?

Yaşamın olmazsa olmazı olan suyun doğru ve yeterli tüketimi kişiden kişiye değişiyor. Dozunda tüketimi hayat

Röportaj: İnsan İnsana Emanettir

MUHAMMED RIDVAN SADIKOĞLU ile İNSAN İNSANA EMANETTİR

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA