22 Ocak 2021 Cuma

TEDx ilk kez Gaziantep’te

tedx-ilk-kez-gaziantepte

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), Gaziantep’te ilk kez gerçekleşen "TEDX Bey Mahallesi Üretkenliğin İzi" programına ev sahipliği yaptı.
01 Ekim 2018 Pazartesi 16:37

HKÜ Hukuk Amfide gerçekleştirilen programda, 16 ilham verici konuşmacı paylaşmaya değer fikirleri ile katılımcıların ufkunu açacak sunumları ile sahneye çıktı. Gaziantep’te ilk kez düzenlenen ve farklı alanlarda ileri derecede bilgi sahibi olan kişilerin bilgi paylaşmasına zemin oluşturmak amacıyla yola çıkan TEDx (Teknoloji, Eğlence ve Tasarım)

 

“Paylaşmaya Değer Fikirler” anlayışıyla, farklı insanları bir araya getiren bir programa imza atıldı.

 İLHAM VERİCİ 16 KONUŞMACI

 

Ünlü komedyen Cem İşçiler’in moderatörlüğünde başlayan ve seyircilere keyifli dakikalar yapan programda birbirinden farklı 16 ilham veren konuşmacı yer aldı. Her bir sunumun 18 dakika sürdüğü programda; HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz; ‘’İnovatif Liderlik’’, Matematik Öğretmeni Özlem Fındık; ‘’Sayılar Hiç Dans Etmiyordu’’, Kutnu Üreticisi Kasım Kaygın; ‘’Bir Kutnucunun Hikayesi’’, Akademisyen Prof. Dr. Mustafa Bayram; ‘’Coğrafya Kaderdir’’, Gezgin Reşat Taman; ‘’Anahtar Deliğinden Dünyaya Bakmak’’, ‘Girişimci Serpil Karuserci; ‘’3Ç-IG Girişimcilik’’, TV Programcısı Sami Altınkaya; ‘’Hayatım 5.0’’, Tasarımcı Nilay Gündüz; ‘’Yokluk Kıymetini Bilene En Güzel Varlıktır’’, Akademisyen & Yazar Mehmet Sabri Genç; ‘’Çarpıcı Başlıklı Kaz’’, Sanat Yönetmeni Orhan Uslu; ‘’İstersen Başarırsın’’, Uluslararası Eğitim Danışmanı Canan Severoğlu; ‘’Sınırda Kime Güvenirsin?’’, Akademisyen Zaim Başaslan; ‘’Herşey 1’den Başlar’’, Müzisyen Yusuf Eren Çelebiler; ‘’Ben de Varım’’, Yönetim Danışmanı Kıvılcım Mert; ‘’Özgür Kadın, Özgür Üreten Dünya’’, Öğretmen Mehmet Uçar; ‘’İzler ve Gölgeler’’ konulu sunumlarıyla izleyicileri farklı dünyalara sürükledi.

 

İNOVATİF LİDERLİK

 

TEDx programında konuşma yapan HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz: “Daima üzerinde durduğum bir konu var o da; ‘İnovasyon’ çağımızın olmazsa olmazı diyebileceğimiz bir kavram. Eğer bizler inovasyonu yani yenilikleri takip etmiyorsak, kendimizi geliştiremeyeceğimiz gibi bir çok kavrama da kapalı kalırız. Çeşitli yerlerde verdiğim seminerlerde; ‘Eski köye yeni adetler getirin, başımıza icatlar çıkarın’ diyorum. Çünkü biliyorum ki yeni icatlar gelişmeye ışık tutacaktır. Steve Jobs örneğini vermek istiyorum. Kurduğu şirketin şuan ki mali durumu, birçok ülkenin ekonomik durumundan daha iyi durumdadır. Sizlerde Steve Jobs’ı örnek alın, daima araştırın, sorgulayın, inceleyin ve çalışmaktan vazgeçmeyin. Devamlı sorumluluklar alın, Peter Drucker’un da söylediği gibi; ‘Liderlik kabiliyetleri karar verirken ve sorumluluk alırken gelişir’. Ben size burada yüzmeyi öğretmek istesem şöyle kulaç atmalısınız böyle yüzmelisiniz desem, hiç su yutmamış biri yüzmeyi öğrenebilir mi?‘’ dedi.

 

Gaziantep’te bir ilke imza atan TEDX Bey Mahallesi "Üretkenliğin İzi" programı, yoğun ilgi ve alkışlar eşliğinde sona erdi.

Haberin etiketleri:

tedx, hkü, gaziantep


Haber okunma sayısı: 3136

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

tek-kampuste-kimya-senligi

Tek Kampüs'te Kimya şenliği

01 Mart 2019 Cuma 09:46
doga-kolejinde-talent-show-zamani

Doğa Koleji’nde Talent Show zamanı

08 Şubat 2019 Cuma 16:09
cu-abdi-sutcu-myoda-tatbikat

ÇÜ Abdi Sütcü MYO’da Tatbikat

21 Ocak 2019 Pazartesi 14:22

HABER TURU

ADOST’tan hem temizlik hem doğa kampı

Adana Doğa Sporları Topluluğu (ADOST) 21 Eylül Dünya Temizlik Günü nedeniyle Pozantı’da Belemedik

Doğrudan Satışın yeni gözdesi: LEA

2006 yılından itibaren verdiği hizmet ile 75 ülkeye ürün ihraç ederek Türkiye ekonomisine katkıda bulunan Giz

TOPLAM CİRO YÜZDE 12,3 ARTTI

TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2019 yılı Haziran ayı Ciro Endeksleri

PERAKENDE SATIŞ ENDEKSLERİ AÇIKLANDI

TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2019 yılı Haziran ayı Perakende Satış

Suyu doğru tüketiyor muyuz?

Yaşamın olmazsa olmazı olan suyun doğru ve yeterli tüketimi kişiden kişiye değişiyor. Dozunda tüketimi hayat

Röportaj: İnsan İnsana Emanettir

MUHAMMED RIDVAN SADIKOĞLU ile İNSAN İNSANA EMANETTİR

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA