22 Ocak 2021 Cuma

GED’e İstanbul’dan paydaş

-gede-istanbuldan-paydas-

Girişimcilik Ekosistemi Derneği ile merkezi İstanbul’da bulunan Geleceğe Merhaba Derneği (Hello Tomorrow Turkey) partnerlik protokolü imzaladı.
24 Mart 2019 Pazar 15:10

Bilimi, teknolojiyi ve girişimciliği bir araya getirerek dünyayı değiştirecek inovasyonlar ortaya çıkarmayı hedefleyen Geleceğe Merhaba Derneği (Hello Tomorrow Turkey) Girişimcilik Ekosistemi Derneği ile ekosistem partnerliği protokolü imzaladı. Protokole Geleceğe Merhaba Derneği adına Kurucu Başkan Timur Topalgökçeli, Girişimcilik Ekosistemi Derneği adına Esra Özden imza koydu. İmza töreninde Geleceğe Merhaba Derneği’nin Adana Temsilcisi Ali Konü de hazır bulundu. 

 

YAPAY ZEKADAN BİOTEKNOLOJİYE GİRİŞİMLER 

GED Başkanı Esra Özden, enerji, çevre, veri, yapay zeka, sağlık, bioteknoloji, yeni materyaller gibi alanlarda  en iyi girişimcilerini seçen uluslararası organizasyonun Türkiye’deki sivil yapısı Geleceğe Merhaba Derneği ile yapılan işbirliğinin bölge girişimcileri için önemli kazanım olacağını söyledi. Her iki derneğin birbiriyle yapacağı işbirliğinin bilim ve teknoloji odaklı girişimlerin hayata geçirilme sürecini hızlandıracağını belirten Özden, “Birlikte değerlendireceğimiz network ve ortak faaliyetlerle girişimciliğin gelişmesine katkı sağlayacağımız bir protokole imza attık. Hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. Geleceğe Merhaba Derneği (Hello Tomorrow Turkey) Kurucu Başkanı Timur Topalgökçeli, GED benzeri yapılanmaların Anadolu’da artmasının Türkiye’nin yüksek katma değerle büyümesine katkı sağlayacağını belirterek, “Girişimcilik Ekosistemi Derneği’nin 3 yılda yaptığı çalışmalar dikkat çekici. Kuruluş amacı ve faaliyetleri Adana’da ve bölgede ciddi bir girişimcilik ekosistemin oluşması için önemli bir temel oluşturuyor. Birlikte ülkemizde sadece tüketen değil, teknoloji üreten bir girişimcilik ekosistemin oluşumunu hızlandıracağımızı ve çok başarılı çalışmalara imza atacağımızı düşünüyorum” dedi.

 

HELLO TOMORROW TÜRKİYE 120 BAŞVURU TOPLADI

Hello Tomorrow dünyanın en önemli deeptech startup inisiyatiflerinden biridir. Michael Bloomberg, Emmanuel Macron ve Nasa Eski Başkanı Dan Goldin gibi önemli isimler tarafından desteklenen Hello Tomorrow, dünyanın önde gelen Ar-Ge merkezlerinden teknoloji girişimlerini kurumlar ve yatırımcılar ile buluşturarak geleceğin teknolojilerinin ticarileştirilmesini hızlandırmaktadır.

Hello Tomorrow Türkiye iki buçuk senedir bilim ve yüksek teknoloji girişimlerini hızlandırma misyonuyla çalışmakta, Türkiye startup’larını küresel platformla buluşturmaktadır. 5’inci kez düzenlenen Global Deep-Tech yarışmasının içerisine ilk kez Türkiye Finalleri ekleyen inisiyatif; geçen yıla nazaran başvuru rakamlarını 6’ya katlayarak, 120 bilim ve teknoloji tabanlı girişimcinin başvurusunu toplamıştır. İstanbul, bu anlamda 119 ülkeden başvuran 4500 girişimci arasında, Global Top 500 de en çok girişimi yer alan şehirler listesinde Boston ve Toronto'yu geçerek en çok startup çıkaran 8’inci şehir olarak rekor kırmıştır.

 Haber okunma sayısı: 1361

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


HABER TURU

ADOST’tan hem temizlik hem doğa kampı

Adana Doğa Sporları Topluluğu (ADOST) 21 Eylül Dünya Temizlik Günü nedeniyle Pozantı’da Belemedik

Doğrudan Satışın yeni gözdesi: LEA

2006 yılından itibaren verdiği hizmet ile 75 ülkeye ürün ihraç ederek Türkiye ekonomisine katkıda bulunan Giz

TOPLAM CİRO YÜZDE 12,3 ARTTI

TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2019 yılı Haziran ayı Ciro Endeksleri

PERAKENDE SATIŞ ENDEKSLERİ AÇIKLANDI

TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2019 yılı Haziran ayı Perakende Satış

Suyu doğru tüketiyor muyuz?

Yaşamın olmazsa olmazı olan suyun doğru ve yeterli tüketimi kişiden kişiye değişiyor. Dozunda tüketimi hayat

Röportaj: İnsan İnsana Emanettir

MUHAMMED RIDVAN SADIKOĞLU ile İNSAN İNSANA EMANETTİR

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA