22 Temmuz 2019 Pazartesi

Ticimax

İş Kadınlarına Meme Kanseri anlatıldı

Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD)’nin aylık olağan toplantısında konuşan Başkanı Berman Mantı, “Kendi alanlarında özgün üretim yapan kadınlarımızı yatırımcılarla buluşturacağımız ‘Üreten Kadın Fuarı’na tüm halkımızı bekliyoruz.” dedi.
31 Ocak 2019 Perşembe 09:58

MANTI, “İŞ YAŞAMINDAKİ KADINLARI GÜÇLENDİRME HEDEFİNDEYİZ”

Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Tarık Zafer Nursal’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıda amaçlarının üreten kadını motive etmek ve özgün olarak ürettikleri ürünleri yatırımcılarla buluşturma olduğunu, bunun için ‘Üreten Kadın Fuarı’ yapacaklarını söyleyen İŞKAD Başkanı Berman Mantı, “Bir STK olarak vizyonumuz; üyelerimizin yanı sıra aktif olarak iş hayatı içerisinde bulunan kadının ve kadın girişimcinin Türkiye ve dünya ekonomisindeki yerini geliştirmek, kadını sosyal ve kültürel yönden destekleyerek üretimin içine çekmektir. İş yaşamındaki kadınları güçlendirmek üzre ‘Ekonominin Kodları’, ‘Finansal Okur Yazarlık’ eğitimler verdik ve bunu sürdürülebilir hale getirdik. Bugün tüm kadınlarımızı ilgilendiren önemli bir konuyu ele aldık. Meme Kanseri konusunda her kadının bilmesi, uygulaması ve korunması gerekenleri üyelerimize anlatması için Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Tarık Zafer Nursal’ı konuk ettik. Mesleki eğitimlerimizin yanında sağlık açısından da bilgilendirmelerimizi sürdüreceğiz.” diye konuştu.

 

PROF. DR. NURSAL, “ERKEN TANI HAYAT KURTARIR”

Meme Kanserinin kadınlarda en yaygın kanser türü olduğunu ifade eden Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Tarık Zafer Nursal,  yaptığı konuşmada “Her sekiz kadından biri meme kanserine yakalanmaktadır. Maalesef bu oran yıllar içerisinde azalmamış ancak meme kanserine bağlı ölümler azalmıştır. Bunun en önemli nedeni ise erken tanı konulmasıdır. Çünkü erken tanıda başarı %95’tir. Erken tanı; El ile hissedilen kitle, meme derisinde veya başında çekilme ya da çökme, meme derisinde kalınlaşma (portakal kabuğu görüntüsü) ve kanlı meme başı akıntısı başlıca belirtilerdir. Risk etkenleri ise birinci derece kadın akrabalarda meme kanseri olması, erken yaşta adet görme, geç menapoz, doğum yapmama, emzirmeme normal sekizde bir oranının üstünde riski arttırır.” dedi.Haber okunma sayısı: 153

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


HABER TURU

Sokak hayvanları çare bekliyor

Seyhan ve Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Güngör Geçer, çoğu zaman varlıklarından bile haberdar

Başkan Nihat Sözütek'i takan yok!

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek’in klima uyarısını dikkate almayan toplu taşıma araçları ısrarla

Barut: Basına destek olun

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, yerel ve yaygın gazetelerin resmi ilanlarına tırpan vuracak bir içerikle dolu

Sporun kalbi Bahçeşehirde atıyor

Bahçeşehir Sportif Koordinasyon (BSK), 2019 Haziran şenliği, büyük bir coşku ile

Yerli otomobil için hazırız

Yerli otomotiv üretiminin Adana yapılması için kentte başlatılan lobi çalışmasına güçlü destek veren Adana

Sarıçam'ın yeni yüzü içler acısı

Sarıçam'ın yeni yüzü Çatalan Caddesi Yeni Yerleşim Bölgesi içler acısı.

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA
KIZILAY