İş Kadınlarına Meme Kanseri anlatıldı

Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD)’nin aylık olağan toplantısında konuşan Başkanı Berman Mantı, “Kendi alanlarında özgün üretim yapan kadınlarımızı yatırımcılarla buluşturacağımız ‘Üreten Kadın Fuarı’na tüm halkımızı bekliyoruz.” dedi.
31 Ocak 2019 Perşembe 09:58

MANTI, “İŞ YAŞAMINDAKİ KADINLARI GÜÇLENDİRME HEDEFİNDEYİZ”

Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Tarık Zafer Nursal’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıda amaçlarının üreten kadını motive etmek ve özgün olarak ürettikleri ürünleri yatırımcılarla buluşturma olduğunu, bunun için ‘Üreten Kadın Fuarı’ yapacaklarını söyleyen İŞKAD Başkanı Berman Mantı, “Bir STK olarak vizyonumuz; üyelerimizin yanı sıra aktif olarak iş hayatı içerisinde bulunan kadının ve kadın girişimcinin Türkiye ve dünya ekonomisindeki yerini geliştirmek, kadını sosyal ve kültürel yönden destekleyerek üretimin içine çekmektir. İş yaşamındaki kadınları güçlendirmek üzre ‘Ekonominin Kodları’, ‘Finansal Okur Yazarlık’ eğitimler verdik ve bunu sürdürülebilir hale getirdik. Bugün tüm kadınlarımızı ilgilendiren önemli bir konuyu ele aldık. Meme Kanseri konusunda her kadının bilmesi, uygulaması ve korunması gerekenleri üyelerimize anlatması için Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Tarık Zafer Nursal’ı konuk ettik. Mesleki eğitimlerimizin yanında sağlık açısından da bilgilendirmelerimizi sürdüreceğiz.” diye konuştu.

 

PROF. DR. NURSAL, “ERKEN TANI HAYAT KURTARIR”

Meme Kanserinin kadınlarda en yaygın kanser türü olduğunu ifade eden Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Tarık Zafer Nursal,  yaptığı konuşmada “Her sekiz kadından biri meme kanserine yakalanmaktadır. Maalesef bu oran yıllar içerisinde azalmamış ancak meme kanserine bağlı ölümler azalmıştır. Bunun en önemli nedeni ise erken tanı konulmasıdır. Çünkü erken tanıda başarı %95’tir. Erken tanı; El ile hissedilen kitle, meme derisinde veya başında çekilme ya da çökme, meme derisinde kalınlaşma (portakal kabuğu görüntüsü) ve kanlı meme başı akıntısı başlıca belirtilerdir. Risk etkenleri ise birinci derece kadın akrabalarda meme kanseri olması, erken yaşta adet görme, geç menapoz, doğum yapmama, emzirmeme normal sekizde bir oranının üstünde riski arttırır.” dedi.Haber okunma sayısı: 456

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


HABER TURU

ADOST’tan hem temizlik hem doğa kampı

Adana Doğa Sporları Topluluğu (ADOST) 21 Eylül Dünya Temizlik Günü nedeniyle Pozantı’da Belemedik

Doğrudan Satışın yeni gözdesi: LEA

2006 yılından itibaren verdiği hizmet ile 75 ülkeye ürün ihraç ederek Türkiye ekonomisine katkıda bulunan Giz

TOPLAM CİRO YÜZDE 12,3 ARTTI

TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2019 yılı Haziran ayı Ciro Endeksleri

PERAKENDE SATIŞ ENDEKSLERİ AÇIKLANDI

TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2019 yılı Haziran ayı Perakende Satış

Suyu doğru tüketiyor muyuz?

Yaşamın olmazsa olmazı olan suyun doğru ve yeterli tüketimi kişiden kişiye değişiyor. Dozunda tüketimi hayat

Röportaj: İnsan İnsana Emanettir

MUHAMMED RIDVAN SADIKOĞLU ile İNSAN İNSANA EMANETTİR

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA