21 Mayıs 2019 Salı

Ticimax

İş Kadınlarına Meme Kanseri anlatıldı

Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD)’nin aylık olağan toplantısında konuşan Başkanı Berman Mantı, “Kendi alanlarında özgün üretim yapan kadınlarımızı yatırımcılarla buluşturacağımız ‘Üreten Kadın Fuarı’na tüm halkımızı bekliyoruz.” dedi.
31 Ocak 2019 Perşembe 09:58

MANTI, “İŞ YAŞAMINDAKİ KADINLARI GÜÇLENDİRME HEDEFİNDEYİZ”

Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Tarık Zafer Nursal’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıda amaçlarının üreten kadını motive etmek ve özgün olarak ürettikleri ürünleri yatırımcılarla buluşturma olduğunu, bunun için ‘Üreten Kadın Fuarı’ yapacaklarını söyleyen İŞKAD Başkanı Berman Mantı, “Bir STK olarak vizyonumuz; üyelerimizin yanı sıra aktif olarak iş hayatı içerisinde bulunan kadının ve kadın girişimcinin Türkiye ve dünya ekonomisindeki yerini geliştirmek, kadını sosyal ve kültürel yönden destekleyerek üretimin içine çekmektir. İş yaşamındaki kadınları güçlendirmek üzre ‘Ekonominin Kodları’, ‘Finansal Okur Yazarlık’ eğitimler verdik ve bunu sürdürülebilir hale getirdik. Bugün tüm kadınlarımızı ilgilendiren önemli bir konuyu ele aldık. Meme Kanseri konusunda her kadının bilmesi, uygulaması ve korunması gerekenleri üyelerimize anlatması için Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Tarık Zafer Nursal’ı konuk ettik. Mesleki eğitimlerimizin yanında sağlık açısından da bilgilendirmelerimizi sürdüreceğiz.” diye konuştu.

 

PROF. DR. NURSAL, “ERKEN TANI HAYAT KURTARIR”

Meme Kanserinin kadınlarda en yaygın kanser türü olduğunu ifade eden Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Tarık Zafer Nursal,  yaptığı konuşmada “Her sekiz kadından biri meme kanserine yakalanmaktadır. Maalesef bu oran yıllar içerisinde azalmamış ancak meme kanserine bağlı ölümler azalmıştır. Bunun en önemli nedeni ise erken tanı konulmasıdır. Çünkü erken tanıda başarı %95’tir. Erken tanı; El ile hissedilen kitle, meme derisinde veya başında çekilme ya da çökme, meme derisinde kalınlaşma (portakal kabuğu görüntüsü) ve kanlı meme başı akıntısı başlıca belirtilerdir. Risk etkenleri ise birinci derece kadın akrabalarda meme kanseri olması, erken yaşta adet görme, geç menapoz, doğum yapmama, emzirmeme normal sekizde bir oranının üstünde riski arttırır.” dedi.Haber okunma sayısı: 99

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


HABER TURU

Kocaispir'den kandil mesajı

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir Berat Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajda Ramazan

Unico Sigorta Adana’da Acenteleri ile buluştu

Sigorta sektörünün dinamik ve tecrübeli markası Unico Sigorta, Adana’da acenteleri ile bir araya gelerek 2019

Çoban'dan Kocaispir'e destek

Büyük Birlik Partisi Yüreğir Belediye Başkan Adayı Hilmi Çoban, adaylıktan çekildikten sonra, Cumhur

Adana Plastiğin başkenti olacak

RÖNESANS Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak, Türkiye'de 35 milyar dolar büyüklüğünde plastik endüstrisi

GED’e İstanbul’dan paydaş

Girişimcilik Ekosistemi Derneği ile merkezi İstanbul’da bulunan Geleceğe Merhaba Derneği (Hello Tomorrow Turkey)

Çelik, Tunç'un Seçim Ofisi’ni Açtı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Seyhan Belediye Meclis Üyesi Adayı Mustafa

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA
KIZILAY