18 Ağustos 2019 Pazar

Ticimax

Başkan Nihat Sözütek'i takan yok!

baskan-nihat-sozuteki-takan-yok

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek’in klima uyarısını dikkate almayan toplu taşıma araçları ısrarla bildiklerini uygulamaya devam ediyorlar.
11 Haziran 2019 Salı 19:47

Hava sıcaklığının nemle beraber 40 dereceyi bulduğu Adana’da toplu taşıma araçlarının birçoğunda klimaların açılmaması vatandaşları isyan ettirdi.

 

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek’in toplu taşıma araçlarında klima açma zorunluluğunu hatırlatarak, klima açmayan sürücüler için gerekli yaptırımların uygulanacağını açıklamasına karşılık hala klimaların açılmaması dikkat çekiyor!

ŞOFÖRDEN VATANDAŞA SALDIRI 

Arife Günü mezarlığa gitmek üzere Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerinden saat 9.20 ‘de 118 No’lu kooperatife ait özel halk otobüsüne binen K.Y isimli vatandaş klimaların neden çalışmadığı sorusuna şoförden, “klimalar bozuk, mecburen sefere çıkmak zorundayız” yanıtı verilir. Bunun üzerine vatandaş konuyu 153 ‘e iletir. Küçüksaat Durağı’nda araçtan inen vatandaşın üzerine yürüyen araç şoförü hakaretler savurarak, tehditlerde bulunmaya başlar. Yaşanan bu olay sonrası vatandaş 153 ile Adana Büyükşehir Belediyesi Whats Up hattına görüntüleri göndererek şikayette bulunur.

 

Vatandaşlar, belediyenin bu konudaki denetimlerini arttırmasını istiyor. Güneşin en etkili olduğu saatlerde işlerinden dolayı evlerinden çıkan ve toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlar, aşırı sıcaklıklar nedeni ile toplu taşıma araçlarını tercih etmek zorunda kalıyor. Ancak birçok toplu taşıma aracında klimaların açılmaması vatandaşları çileden çıkarmış durumda.

YETKİLİLER GÖREVİNİ YAPMIYOR

 

Toplu taşıma aracı içerisindeki vatandaşlar, yetkililerin bu konudaki görevlerini yerine getirmediği için klimaların açılmadığını belirterek, vatandaşların klimasız araçlarda oldukça rahatsız olduğuna dikkat çektiler.

 

Bunaltıcı sıcaklarda kliması kapalı araçlarda seyahat etmenin çağdışı olduğunu belirten vatandaşlar, “ Özel halk otobüslerinde maalesef yetkililer yeterince denetlemediği için, şoförler kafalarına göre açıp kapatıyor. Klimayı neden açmıyorsunuz dediğimizde ise, bizlere bozuk olduğunu söylüyorlar, tamirde diyorlar. Herhangi bir gerekçe uyduruyorlar" diye konuştular.

 

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek’in klima uyarısı ile ilgili basın bildirisi

 

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek havaların ısınması ile birlikte kent ulaşımında yer alan toplu taşıma araçlarında klima açma zorunluluğu getirildiğini hatırlatarak, klima açmayan sürücüler için gerekli yaptırımların uygulanacağını söyledi.Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) ve Minibüsçüler Odası Başkanı Nihat Sözütek, hava sıcaklığının artması nedeniyle 2 Mayıs 2019 tarihi itibari ile yaz uygulamasına geçildiğini söyledi.Yaz uygulaması kapsamında kent içi ulaşımda yer alan toplu taşıma araçlarına klima açma zorunluluğu getirildiğini dile getiren Başkan Sözütek, "Söz konusu zorunluluk Birliğimize bağlı olan özel halk otobüsleri, minibüs, ticari taksi ve servisler başta olmak üzere tüm toplu taşıma araçlarını kapsamaktadır. Yolculara rahat ve kaliteli hizmet sunulabilmesi için 15 Ekim 2019 tarihine kadar 07:00 ila 19:00 saatleri arasında klimaların aralıksız çalışır vaziyette olması gerekmektedir" dedi. Klima açma zorunluluğuyla ilgili toplu taşıma araç sahipleri ve sürücülerinin SMS'le bilgilendirildiğini hatırlatan Birlik Başkanı Sözütek, klima açmayan araç sürücüleri ve sahipleri hakkında gerekli yaptırımların uygulanacağını dile getirdi. Birlik Başkanı Sözütek, ulaşımda toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlara da çağrıda bulunarak, "Vatandaşlarımızdan, klima açmayan ya da hareket halinde kapılarını kapatmayarak yolcuların can güvenliğini tehlikeye atan sürücüleri, kullandığı aracın, plakası ve bağlı bulunduğu durakla birlikte Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Büyükşehir Belediyesi'ne bildirmelerini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Haberin etiketleri:

klima, adana, toplu taşıma


Haber okunma sayısı: 608

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

roportaj-insan-insana-emanettir

Röportaj: İnsan İnsana Emanettir

31 Temmuz 2019 Çarşamba 13:30
sokak-hayvanlari-care-bekliyor

Sokak hayvanları çare bekliyor

11 Haziran 2019 Salı 19:50
baskan-nihat-sozuteki-takan-yok

Başkan Nihat Sözütek'i takan yok!

11 Haziran 2019 Salı 19:47
barut-basina-destek-olun

Barut: Basına destek olun

11 Haziran 2019 Salı 19:32
saricamin-yeni-yuzu-icler-acisi

Sarıçam'ın yeni yüzü içler acısı

11 Haziran 2019 Salı 19:22

ALT KATEGORİLER


HABER TURU

Röportaj: İnsan İnsana Emanettir

MUHAMMED RIDVAN SADIKOĞLU ile İNSAN İNSANA EMANETTİR

Sokak hayvanları çare bekliyor

Seyhan ve Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Güngör Geçer, çoğu zaman varlıklarından bile haberdar

Başkan Nihat Sözütek'i takan yok!

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek’in klima uyarısını dikkate almayan toplu taşıma araçları ısrarla

Barut: Basına destek olun

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, yerel ve yaygın gazetelerin resmi ilanlarına tırpan vuracak bir içerikle dolu

Sporun kalbi Bahçeşehirde atıyor

Bahçeşehir Sportif Koordinasyon (BSK), 2019 Haziran şenliği, büyük bir coşku ile

Yerli otomobil için hazırız

Yerli otomotiv üretiminin Adana yapılması için kentte başlatılan lobi çalışmasına güçlü destek veren Adana

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA
KIZILAY