20 Mayıs 2019 Pazartesi

Ticimax

Devir protokolü imzalandı

devir-protokolu-imzalandi

Adana kent merkezinde bulunan ve yerine kent meydanı yapılması planlanan Meryem Abdurrahim Gizer Ortaokulu Binası'nın, Büyükşehir Belediyesi'ne devrine ilişkin protokol, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, Vali Mahmut Demirtaş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü tarafından imzalandı.
01 Mart 2019 Cuma 09:37

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk ile Vali Mahmut Demirtaş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, protokol imza töreninde yaptıkları açıklamada, imzalanan bu protokolle Adana'nın hem yeni bir kent meydanına hem de Büyükşehir Belediyesi'nce yaptırılacak olan üç okula sahip olacağından dolayı hayli mutlu olduklarını belirtti.

 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, OKUL KARŞILIĞINDA ÜÇ OKUL YAPACAK

 

Dile getirilen konuşmaların ardından, Büyükşehir Belediyesi'nin, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce tespit edilecek alanlarda, Büyükşehir Belediyesi'nce üç adet eğitim tesisi yaptırılmasına yönelik protokol, "Adana'ya ve eğitim camiasına hayırlı ve uğurlu olsun" temennileri arasında imzalandı.

 

BAKAN SELÇUK, "BU ÖNEMLİ PROTOKOLÜ İMZALAMAKTAN MUTLUYUM"

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Öğretmen Evi'nde düzenlenen protokol imza töreni sırasında yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak ikisi 24, biri 32 derslikli üç okulun protokolünü imzalamaktan mutlu olduğunu ifade etti.

 

BAKAN SELÇUK, "ÇOCUKLARIMIZA DA ADANA'YA DA GÜZEL BİR HİZMET OLACAK"

 

"Çocukların çok daha iyi şartlarda, yeni okul binalarında eğitim öğretim görebilmesi için Adana Valiliği ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın imzaladığı protokolle daha kaliteli bir eğitim ortamının gerçekleşeceğini vurgulayan Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, "Bu aynı zamanda şehre de güzel bir hizmet olacak. Sadece eğitim açısından değil şehircilik açısından da önemli bir değer taşıyan protokol. Bu protokol sayesinde, şehrin bütün büyükşehirlerde olduğu gibi rahatlatıcı bir meydana sahip olması hayata geçecek. Bu protokolün hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

 

VALİ DEMİRTAŞ, "ADANA'MIZA VE ÇOCUKLARIMIZA HAYIRLI OLSUN"

 

Vali Mahmut Demirtaş ise yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi tarafından Abdurrahim Gizer Ortaokulu'nun arsa ve binası karşılığında yapılacak olan iki tane 24, bir adet de 32 derslikli okulun, Adana'ya ve çocuklara hayırlı uğurlu olması dileğinde bulundu. Vali Demirtaş, okulun bulunduğu alanda yapılması planlanan kent meydanı ile Adana'nın önemli bir gereksiniminin de giderilecek olmasından ayrıca mutlu olduğunu söyledi.

 

KENT MEYDANIN ALTI OTOPARK OLACAK

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de güzel hayırlı bir işe imza attıklarını kaydederken, kente gerçek bir meydan yapacaklarını belirtti ve meydanın altının da otopark olarak değerlendirileceğini ifade etti.

 Haber okunma sayısı: 180

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ALT KATEGORİLER


HABER TURU

Kocaispir'den kandil mesajı

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir Berat Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajda Ramazan

Unico Sigorta Adana’da Acenteleri ile buluştu

Sigorta sektörünün dinamik ve tecrübeli markası Unico Sigorta, Adana’da acenteleri ile bir araya gelerek 2019

Çoban'dan Kocaispir'e destek

Büyük Birlik Partisi Yüreğir Belediye Başkan Adayı Hilmi Çoban, adaylıktan çekildikten sonra, Cumhur

Adana Plastiğin başkenti olacak

RÖNESANS Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak, Türkiye'de 35 milyar dolar büyüklüğünde plastik endüstrisi

GED’e İstanbul’dan paydaş

Girişimcilik Ekosistemi Derneği ile merkezi İstanbul’da bulunan Geleceğe Merhaba Derneği (Hello Tomorrow Turkey)

Çelik, Tunç'un Seçim Ofisi’ni Açtı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Seyhan Belediye Meclis Üyesi Adayı Mustafa

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA
KIZILAY