21 Mayıs 2019 Salı

Ticimax

Hokeyciler kapalı salon istiyor

hokeyciler-kapali-salon-istiyor

Son zamanlarda Türkiye genelinde hızla yaygınlaşan olimpik branşların başında gelen ve okul sporları arasında yer alan hokey sporu Gaziantep’te de büyük ilgi görürken salon yokluğundan şikayet eden sporcular hokey standartlarına uygun bir salon yapımı için Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Gaziantep Valisi Davut Gül’den destek istiyor.
15 Şubat 2019 Cuma 09:49

Gaziantepli sporcuların hokey milli takımının adeta bel kemiği olduğuna dikkat çeken Hokey İl Temsilcisi Ali Koç hokey sporunun açık ve kapalı alan kategorilerinde gerçekleştirildiğini ifade ederek Türkiye Süper Liginde 2018 yılı şampiyona sıralamasında Gaziantepli üç kulübün sıralamada ilk üç sırayı aldığına dikkat çekerek Gaziantep Polisgücü Sporun Avrupa başarılarına da dikkat çekti. Koç Gaziantep’in spor başkenti olabilmesi için ihtiyaçlara göre tesis yapılmasının önemli olduğunu da ifade ederek “Türkiye’nin en güçlü hokey takımları Gaziantep’te bulunuyor. Binin üzerinde lisanslı sporcumuz 20 civarında kulübümüz ve okullarda yüzlerde takımımız var. En büyük eksik takımların antrenmanlarda kullanabileceği bir salonun olmaması.

 

TAKIMLAR KAMPLARINI SAHASI OLAN ŞEHİRDE YAPIYOR 

Hokey alanında Türkiye’nin örnek kenti olan Gaziantep’te bulunan kulüp ve sporcuların antrenman ve kamplarını sahası olan şehirlerde yapmasını sporcu ve kulüplere de önemli bir mali külfet getirdiğin ifade eden Hokey İl Temsilcisi Ali Koç “Takımlarımız şampiyona öncesi kamplarını Amasya, Konya veya Alanya’da yapmak zorunda kalıyor. Elbette bu sporcularımız ve takımlarımız için büyük bir mali yük demek. Trophy öncesi Gaziantep Polisgücü Hokey takımı bu konuda ciddi sorunlar yaşadı. Buradaki standart dışı salonlarda çalışamayan takım mevcut salonların da tahsis edilmemesi nedeniyle kampını Alanya’ya taşımak zorunda kaldı. Şampiyonanın en favori takımı olan Gaziantep Polisgücü imkansızlıklar güzünden kupayı Gaziantep’e getiremedi. Oysa burada standartlara uygun yapılacak parke zeminli salon aynı zamanda ulusal ve uluslararası şampiyonaların Gaziantep’e verilmesini sağlayacaktır” dedi. 
 

SAHA OLMAYINCA ULUSLARARASI ŞAMPİYONALAR BAŞKA İLLERE VERİLİYOR 

Bunun için Avrupa Şampiyonu olan Gaziantep Polisgücü Hokey Takımı ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Avrupa Şampiyon Kulüpler Şampiyonası Alanya’ya verildi. Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Gaziantep Valimiz Sayın Davut Gül’ün bu konuda büyük desteklerine ihtiyacımız var. Gaziantep’e yapılacak olan salonlardan birisinin 20X40 ölçülerinde parke zeminli olmasını istiyoruz. Bu standart aynı zamanda birçok salon spor dalının da kullanabileceği bir standarttır. Sahasız şehirden Avrupa Şampiyonlar Ligine ulaşan bir serüven yaşayan Gaziantep’in artık bir kapalı hokey salonuna ihtiyacı acilen giderilmelidir. Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Gaziantep Valimiz Davut Gül’ün konuya el atacağını ve yapılacak salonlardan birisini hokey standartlarına uygun inşa ettireceğine inanıyorum” dedi. 

 Haber okunma sayısı: 165

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

hokeyciler-kapali-salon-istiyor

Hokeyciler kapalı salon istiyor

15 Şubat 2019 Cuma 09:49
namaglup-sampiyon-gazi-ortaokulu

Namağlup Şampiyon: Gazi Ortaokulu

15 Şubat 2019 Cuma 09:46
dezavantajli-bireyler-icin-buyuk-adim

Dezavantajlı Bireyler İçin Büyük Adım

14 Şubat 2019 Perşembe 09:35
engelli-sporculardan-demirtasi-ziyaret

Engelli sporculardan Demirtaş'ı ziyaret

12 Şubat 2019 Salı 13:52
hedef-galibiyet-merhaba-1lig

Hedef galibiyet Merhaba 1.Lig

10 Şubat 2019 Pazar 18:22

HABER TURU

Kocaispir'den kandil mesajı

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir Berat Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajda Ramazan

Unico Sigorta Adana’da Acenteleri ile buluştu

Sigorta sektörünün dinamik ve tecrübeli markası Unico Sigorta, Adana’da acenteleri ile bir araya gelerek 2019

Çoban'dan Kocaispir'e destek

Büyük Birlik Partisi Yüreğir Belediye Başkan Adayı Hilmi Çoban, adaylıktan çekildikten sonra, Cumhur

Adana Plastiğin başkenti olacak

RÖNESANS Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak, Türkiye'de 35 milyar dolar büyüklüğünde plastik endüstrisi

GED’e İstanbul’dan paydaş

Girişimcilik Ekosistemi Derneği ile merkezi İstanbul’da bulunan Geleceğe Merhaba Derneği (Hello Tomorrow Turkey)

Çelik, Tunç'un Seçim Ofisi’ni Açtı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Seyhan Belediye Meclis Üyesi Adayı Mustafa

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA
KIZILAY