22 Temmuz 2019 Pazartesi

Ticimax

Hokeyciler kapalı salon istiyor

hokeyciler-kapali-salon-istiyor

Son zamanlarda Türkiye genelinde hızla yaygınlaşan olimpik branşların başında gelen ve okul sporları arasında yer alan hokey sporu Gaziantep’te de büyük ilgi görürken salon yokluğundan şikayet eden sporcular hokey standartlarına uygun bir salon yapımı için Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Gaziantep Valisi Davut Gül’den destek istiyor.
15 Şubat 2019 Cuma 09:49

Gaziantepli sporcuların hokey milli takımının adeta bel kemiği olduğuna dikkat çeken Hokey İl Temsilcisi Ali Koç hokey sporunun açık ve kapalı alan kategorilerinde gerçekleştirildiğini ifade ederek Türkiye Süper Liginde 2018 yılı şampiyona sıralamasında Gaziantepli üç kulübün sıralamada ilk üç sırayı aldığına dikkat çekerek Gaziantep Polisgücü Sporun Avrupa başarılarına da dikkat çekti. Koç Gaziantep’in spor başkenti olabilmesi için ihtiyaçlara göre tesis yapılmasının önemli olduğunu da ifade ederek “Türkiye’nin en güçlü hokey takımları Gaziantep’te bulunuyor. Binin üzerinde lisanslı sporcumuz 20 civarında kulübümüz ve okullarda yüzlerde takımımız var. En büyük eksik takımların antrenmanlarda kullanabileceği bir salonun olmaması.

 

TAKIMLAR KAMPLARINI SAHASI OLAN ŞEHİRDE YAPIYOR 

Hokey alanında Türkiye’nin örnek kenti olan Gaziantep’te bulunan kulüp ve sporcuların antrenman ve kamplarını sahası olan şehirlerde yapmasını sporcu ve kulüplere de önemli bir mali külfet getirdiğin ifade eden Hokey İl Temsilcisi Ali Koç “Takımlarımız şampiyona öncesi kamplarını Amasya, Konya veya Alanya’da yapmak zorunda kalıyor. Elbette bu sporcularımız ve takımlarımız için büyük bir mali yük demek. Trophy öncesi Gaziantep Polisgücü Hokey takımı bu konuda ciddi sorunlar yaşadı. Buradaki standart dışı salonlarda çalışamayan takım mevcut salonların da tahsis edilmemesi nedeniyle kampını Alanya’ya taşımak zorunda kaldı. Şampiyonanın en favori takımı olan Gaziantep Polisgücü imkansızlıklar güzünden kupayı Gaziantep’e getiremedi. Oysa burada standartlara uygun yapılacak parke zeminli salon aynı zamanda ulusal ve uluslararası şampiyonaların Gaziantep’e verilmesini sağlayacaktır” dedi. 
 SAHA OLMAYINCA ULUSLARARASI ŞAMPİYONALAR BAŞKA İLLERE VERİLİYOR 

Bunun için Avrupa Şampiyonu olan Gaziantep Polisgücü Hokey Takımı ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Avrupa Şampiyon Kulüpler Şampiyonası Alanya’ya verildi. Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Gaziantep Valimiz Sayın Davut Gül’ün bu konuda büyük desteklerine ihtiyacımız var. Gaziantep’e yapılacak olan salonlardan birisinin 20X40 ölçülerinde parke zeminli olmasını istiyoruz. Bu standart aynı zamanda birçok salon spor dalının da kullanabileceği bir standarttır. Sahasız şehirden Avrupa Şampiyonlar Ligine ulaşan bir serüven yaşayan Gaziantep’in artık bir kapalı hokey salonuna ihtiyacı acilen giderilmelidir. Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Gaziantep Valimiz Davut Gül’ün konuya el atacağını ve yapılacak salonlardan birisini hokey standartlarına uygun inşa ettireceğine inanıyorum” dedi. 

 Haber okunma sayısı: 237

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

sporun-kalbi-bahcesehirde-atiyor

Sporun kalbi Bahçeşehirde atıyor

11 Haziran 2019 Salı 19:29
hokeyciler-kapali-salon-istiyor

Hokeyciler kapalı salon istiyor

15 Şubat 2019 Cuma 09:49
namaglup-sampiyon-gazi-ortaokulu

Namağlup Şampiyon: Gazi Ortaokulu

15 Şubat 2019 Cuma 09:46
dezavantajli-bireyler-icin-buyuk-adim

Dezavantajlı Bireyler İçin Büyük Adım

14 Şubat 2019 Perşembe 09:35
engelli-sporculardan-demirtasi-ziyaret

Engelli sporculardan Demirtaş'ı ziyaret

12 Şubat 2019 Salı 13:52

HABER TURU

Sokak hayvanları çare bekliyor

Seyhan ve Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Güngör Geçer, çoğu zaman varlıklarından bile haberdar

Başkan Nihat Sözütek'i takan yok!

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek’in klima uyarısını dikkate almayan toplu taşıma araçları ısrarla

Barut: Basına destek olun

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, yerel ve yaygın gazetelerin resmi ilanlarına tırpan vuracak bir içerikle dolu

Sporun kalbi Bahçeşehirde atıyor

Bahçeşehir Sportif Koordinasyon (BSK), 2019 Haziran şenliği, büyük bir coşku ile

Yerli otomobil için hazırız

Yerli otomotiv üretiminin Adana yapılması için kentte başlatılan lobi çalışmasına güçlü destek veren Adana

Sarıçam'ın yeni yüzü içler acısı

Sarıçam'ın yeni yüzü Çatalan Caddesi Yeni Yerleşim Bölgesi içler acısı.

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA
KIZILAY